iwact
YAYIN OLANAKLARI

BU SAYFA IWACT'21 KONGRESİ İÇİN DEVAM EDEN YAYIN SÜRECİNİ AÇIKLAMAKTADIR.


Kongrede sunumu yapılmış akademik çalışmalarınız yazarların tercihleri doğrultusunda,


1.    SEÇENEK: TAM METİN (PROCEEDING). IWACT web sayfasında yer alan tam metin yazım kuralları dikkate alınarak TAM METİN ŞABLONUNA yerleştirilerek hazırlanan bildiriler, eccihangir@gmail.com mail adresine gönderilebilir. Benzerlik oranı max. %20 olmalı ve alınan benzerlik raporu (Ithenticate veya Turnitin) eser ile birlikte gönderilmelidir.

   Süreci Dr. Öğr. Üyesi Emine Cihangir yürütecektir. Gerekli durumlar için (0532 636 71 73 / eccihangir@gmail.com) ile iletişime geçebilirsiniz.


2.    SEÇENEK: ULUSLARARASI KİTAP BÖLÜMÜ. Editör ve hakem süreci değerlendirmesinde yayına uygun bulunan eserler ULUSLARARASI YAYINEVİ aracılığıyla yayınlanacaktır. IWACT web sayfasında yer alan KİTAP BÖLÜMÜ YAZIM KURALLARI dikkate alınarak hazırlanan metinler eccihangir@gmail.com mail adresine gönderilecek. Benzerlik oranı max. %20 olmalı ve alınan benzerlik raporu (Ithenticate veya Turnitin) eser ile birlikte gönderilmelidir.

    Kitap bölümü sürecinde hakemlerce başarısız bulunan çalışmalar katılımcının talebi halinde tam metin kitabında yer alacaktır. Bu seçeneği değerlendirmek isteyen katılımcıların tam metin yazım formatına ve yazım kurallarına uygun olarak hazırladıkları metinlerini kitap bölümü gönderim süreci ile eşzamanlı olarak eccihangir@gmail.com göndermeleri ve bu çift süreç takip talebini maillerinde bildirmeleri gerekmektedir. Bu talep eser, kitap bölümü olarak yayına kabul edilmediği durumda devreye alınacaktır ve eser tam metin kitabında yayınlanacaktır.   Eğer bu aşamada tam metinde yer alma talebinizi iptal etmek isterseniz kitap bölümü sonucu (eccihangir@gmail.com)  size ulaştığı zaman mail ile bilgi veriniz.

   Süreci Dr. Öğr. Üyesi Emine Cihangir yürütecektir. Gerekli durumlar için (0532 636 71 73/ eccihangir@gmail.com)  ile iletişime geçebilirsiniz.


3.    SEÇENEK: DERGİ. Uluslararası indekslerde taranan aşağıdaki dergilerde dergi yayım kurallarına uygun olarak hakem sürecinden başarıyla geçtiği takdirde "Makale" olarak yayınlanacaktır. 

    Makale sürecinde hakemlerce başarısız bulunan çalışmalar katılımcının talebi halinde tam metin kitabında yer alacaktır. Bu seçeneği değerlendirmek isteyen katılımcıların tam metin yazım formatına ve yazım kurallarına uygun olarak hazırladıkları metinlerini makale gönderim süreci ile eşzamanlı olarak eccihangir@gmail.com göndermeleri ve bu çift süreç takip talebini maillerinde bildirmeleri gerekmektedir. Bu talep eser, makale olarak yayına kabul edilmediği durumda devreye alınacaktır ve eser tam metin kitabında yayınlanacaktır.   Eğer bu aşamada tam metinde yer alma talebinizi iptal etmek isterseniz makale sonucu size ulaştığı zaman mail ile (eccihangir@gmail.com)  Dr. Öğr. Üyesi Emine Cihangir’e bilgi veriniz.

   Süreci Doç. Dr. Sağbetullah Meriç yürütecektir. Gerekli durumlar için (0546 979 80 36 / smeric@yyu.edu.tr) ile iletişime geçebilirsiniz.


* JoHUT : Journal of Humanities and Tourism Research  http://johut.karabuk.edu.tr/

Dergi web sitesinde yer alan yazım kuralları dikkate alınarak hazırlanan çalışmalar dergi sistemine yüklenecek.

* JATOS : Journal of Academic Tourism Studies (Özel Sayı)  https://jatosjournal.org/

Dergi web sitesinde yer alan yazım kuralları dikkate alınarak hazırlanan çalışmalar dergi sistemine yüklenecek.

* Yüzüncü Yıl Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Dergisi (Aralık sayısında yayınlanmak üzere 5 makale) TR DİZİN https://dergipark.org.tr/tr/pub/yyusbed

Dergi web sitesinde yer alan yazım kuralları dikkate alınarak hazırlanan çalışmalar smeric@yyu.edu.tr mail adresine gönderilecek. 


ÖNEMLİ BİLGİLER
Uluslararası Batı Asya Turizm Araştırmaları Kongresi
Copyright © 2017 - 2021 Van Turizm Kongresi