iwact
YAYIN OLANAKLARI

IWACT'22 Kongresinde sunumunun yapılmış olması şartıyla akademik çalışmalarınız yazarların tercihleri doğrultusunda,


1.    SEÇENEK: TAM METİN (PROCEEDING). IWACT web sayfasında yer alan tam metin yazım kuralları dikkate alınarak ve TAM METİN ŞABLONUNA yerleştirilerek hazırlanan bildiriler, eminecihangir.editor@gmail.com mail adresine gönderilebilir. Benzerlik oranı max. %20 olmalı ve alınan benzerlik raporu (Ithenticate veya Turnitin) eser ile birlikte gönderilmelidir.

       * Tam Metin için son gönderim tarihi 01 Ağustos 2022'dir.

 

2.    SEÇENEK: ULUSLARARASI KİTAP BÖLÜMÜ. Editör ve hakem süreci değerlendirmesinde yayına uygun bulunan eserler ULUSLARARASI YAYINEVİ aracılığıyla yayınlanacaktır. IWACT web sayfasında yer alan KİTAP BÖLÜMÜ YAZIM KURALLARI dikkate alınarak hazırlanan metinler eminecihangir.editor@gmail.com mail adresine gönderilecek. Benzerlik oranı max. %20 olmalı ve alınan benzerlik raporu (Ithenticate veya Turnitin) eser ile birlikte gönderilmelidir.

    Kitap bölümü sürecinde hakemlerce başarısız bulunan çalışmalar katılımcının talebi halinde tam metin kitabında yer alacaktır. Bu seçeneği değerlendirmek isteyen katılımcıların tam metin yazım formatına ve yazım kurallarına uygun olarak hazırladıkları metinlerini eminecihangir.editor@gmail.com adresine göndermeleri gerekmektedir. Bu talep eser, kitap bölümü olarak yayına kabul edilmediği durumda devreye alınacaktır ve eser tam metin kitabında yayınlanacaktır.

       * Uluslararası Kitap Bölümü için son gönderim tarihi 01 Ağustos 2022'dir.

  

3.    SEÇENEK: DERGİ. Uluslararası indekslerde taranan aşağıdaki dergilerde dergi yayım kurallarına uygun olarak hakem sürecinden başarıyla geçtiği takdirde "Makale" olarak yayınlanacaktır. 

    Makale sürecinde hakemlerce başarısız bulunan çalışmalar katılımcının talebi halinde tam metin kitabında yer alacaktır. Bu seçeneği değerlendirmek isteyen katılımcıların tam metin yazım formatına ve yazım kurallarına uygun olarak hazırladıkları metinlerini info@iwact.org adresine göndermeleri gerekmektedir. Bu talep eser, makale olarak yayına kabul edilmediği durumda devreye alınacaktır ve eser tam metin kitabında yayınlanacaktır. 


* JoHUT : Journal of Humanities and Tourism Research  http://johut.karabuk.edu.tr/

Dergi web sitesinde yer alan yazım kuralları dikkate alınarak hazırlanan çalışmalar dergi sistemine yüklenecek.

* JATOS : Journal of Academic Tourism Studies (Özel Sayı)  https://jatosjournal.org/

Dergi web sitesinde yer alan yazım kuralları dikkate alınarak hazırlanan çalışmalar dergi sistemine yüklenecek.

* Ve belirlenecek diğer dergi seçenekleri..


ÖNEMLİ BİLGİLER
Uluslararası Batı Asya Turizm Araştırmaları Kongresi
Copyright © 2017 - 2022 Van Turizm Kongresi